Božanov a okolí

Božanov a okolí

Penzion Zemanův Dvůr se nachází v Božanově, v malé vesnici na hranici s Polskem, která získala v roce 2010 ocenění „Vesnice roku“.

Přes hraniční přechod prochází mezinárodní cyklotrasa, která spojuje na české straně Broumovské stěny, na straně polské Stolové hory.

Turistické vyžití je v blízkém okolí opravdu rozsáhlé a pestré. Vždyť přímo nad vesnicí se vypíná do výšky 769m jeden z vrcholů Broumovských stěn Koruna. Kdo má rád pěší turistiku, může navštívit další dominanty, například nejvyšší vrchol v okolí Božanovský špičák (773m), nebo křižovatku většiny značených tras chatu a kapli Hvězda.

Kdo upřednostňuje cykloturistiku, tak se může napojit na značenou cyklotrasu přímo před penzionem, ta ho dovede buď na náves, kde je rozcestí dalších cyklotras nebo do přes kopec vzdálené obce Otovice, kde je také další rozcestí.

Ten, kdo se pro změnu rád vyžívá v kultuře, může navštívit kostel sv. Máří Magdalény přímo v obci. Tento barokní kostel je dominantou obce a součástí skupiny tzv. broumovských venkovských kostelů. Každoročně se zde pořádají koncerty známých osobností (Štefan Margita). A samozřejmě, co nesmíme opomenout, je Benediktinský klášter v Broumově, dominantu celého Broumovského kraje, s jeho nově otevřenou klášterní zahradou. Prohlédnout si zde můžete buď samotný klášter, nebo například sbírku mumií.

Ať je zima nebo léto, v okolí našeho penzionu je stále co dělat. V zimní období je v provozu SKI areál Janovičky, vzdálený přibližně 15km od Božanova. Nenechal bych si také ujít zamrzlé vodopády a ledem obložené Gory Stolové v Polsku, kam se dostanete přes hraniční přechod v Machovské Lhotě. V létě je naopak denně v provozu aquapark v Meziměstí s tobogánem, klouzačkami a dalšími atrakcemi.

Přímo v obci je vybudovaný nový sportovní areál pro tenis,volejbal,basketbal....Hodiny pro sportování si můžete objednat přes web.stránky obce.

Penzion Zemanův Dvůr   Božanov 45    telefon: 604 342 123    zemanuvdvur@seznam.cz

login
genet:0.211